بهره‌برداری از کشتارگاه صنعتی دام و شترمرغ قهستان باحضور رئیس سازمان
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خوسف ، امروز چهارشنبه(۲۰بهمن ۱۴۰۰)باحضور استاندار، رئیس سازمان جهادکشاورزی و جمعی از مدیران و مسئولین استان و شهرستان خوسف، کشتارگاه صنعتی دام و شترمرغ قهستان به بهره‌برداری رسید. 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی در این مراسم گفت: این کشتارگاه بسیاری از مشکلات استان را در حوزه تکمیل زنجیره تولید گوشت حل می‌کند.
مهدی جعفری با بیان اینکه هدف کشور ما رسیدن به اقتدار غذایی در غرب آسیا است، بیان‌کرد: برای رسیدن به این هدف باید کشاورزی قراردادی را رونق بخشیم.
وی ادامه‌داد: در حوزه سنددار کردن اراضی کشاورزی برنامه ما بر این است که تا پایان چهارساله اول دولت در خراسان جنوبی این مهم محقق شود.
وی گفت: پایگاه داده‌ها و اطلاعات ما در خراسان جنوبی در حوزه کشاورزی نیز باید تقویت شود تا بتوانیم در مسیر رسیدن به اقتدار غذایی قدم برداریم.
رئیس جهاد کشاورزی خراسان جنوبی اظهارکرد: سرمایه‌گذاری در تکمیل زنجیره تولید محصولات برتر و مزیت‌دار خراسان‌جنوبی، دیپلماسی غذا و صادرات محصولات غذایی نیز در دستور کار است.
جعفری بیان‌کرد: کشتارگاه صنعتی دام و شتر مرغ خوسف دارای سه خط تمام اتومات مجزا برای کشتار دام سبک و سنگین است و روزانه قادر به کشتار ۵۰ رأس دام سنگین، ۵۰۰ رأس دام سبک و ۵۰ قطعه شتر در یک شیفت کاری است.
وی گفت: به لطف و یاری خداوند متعال تاکنون حدود ۱۹۴ نفر به صورت مستقیم در این مجموعه مشغول به کار شده اند.