به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان خوسف
طی هفت ماه گذشته؛
9165 تُن انواع نهاده بین دامداران خوسف توزیع شد
مدیر جهاد کشاورزی خوسف گفت: در هفت ماهه گذشته 9 هزار و 165 تُن نهاده خام و فرآوری شده دامی بین دامداران توزیع شد.
«سید حسن رضوی» گفت: با عنایت به ایجاد شرایط خاص در استان خراسان جنوبی و کاهش نزولات آسمانی از پاییز سال 1399؛ درخواست دامداران برای دریافت نهاده های دامی یارانه ای شامل کنسانتره دامی، افزایش یافت.
مدیر جهاد کشاورزی خوسف افزود: در همین راستا تلاش شبانه روزی همه مسئولان استان برای ساماندهی و تأمین مناسب و مطلوب نهاده های دامی در دستور کار قرار گرفت که با همدلی همه مسئولان اجرایی استان و همه دستگاه های نظارتی با همه محدودیت های منابع موجود بخش قابل توجهی از نهاده های دامی مورد نیاز دامداران تأمین شد تا خسارت و آسیب به تولید کنندگان به حداقل کاهش یابد.
رضوی با بیان اینکه در شهرستان خوسف با برنامه ریزی های انجام شده و با همت تشکل‌های دامپروری شهرستان و همراهی دامداران زحمتکش حدود 60 درصد از دام سنتی شهرستان دارای پلاک شدند تا برنامه ریزی در حوزه توزیع نهاده منظم تر انجام شود.
وی با بیان اینکه بخش عمده ای از نهاده های خام یارانه ای در اختیار کارخانجات کنسانتره قرار گرفت، تا میزان نهاده بیشتری در اختیار دامداران قرار بگیرد، افزود: با این اقدام میزان توزیع نهاده های دامی برای دامداران سنتی شهرستان خوسف در شش ماهه دوم سال گذشته حدود دو برابر توزیع کنسانتره در مدت مشابه سال 98 بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی خوسف با بیان اینکه تشکل های دامپروری شهرستان خوسف در مهرماه سال گذشته مقدار 680 تُن کنسانتره، در آبان ماه 613 تُن و در آذرماه 640 تُن، همچنین در دی ماه 690 تُن، بهمن ماه 715 تُن و در اسفندماه 775 تُن، فروردین ماه یک هزار و 112 تُن کنسانتره در بین دامداران سنتی توزیع کرده اند، گفت: در مجموع پنج هزار و 590 تُن کنسانتره در هفت ماه گذشته بین دامداران ستی خوسف توزیع شده است.
رضوی بیان کرد: این مقدار نهاده علاوه بر دو هزار و 200 تُن نهاده واحدهای دامداری صنعتی شهرستان است که نهاده های خود را در هفت ماه گذشته به صورت خام و جداگانه مستقیم از تشکل های استان دریافت نموده اند.
وی مطرح کرد: همچنین 365 تُن سبوس و حدود هزار تُن جو نیز در 6 ماهه دوم سال گذشته بین دامداران سنتی شهرستان توسط تشکل‌های دامپروری توزیع شده است.
مدیر جهاد کشاورزی خوسف گفت: با پیگیری های جدی مسئولان جهاد کشاورزی شهرستان و استان مجموع کل نهاده های خام و فرآوری شده دامی توزیع شده در هفت ماهه گذشته در شهرستان خوسف 9 هزار و 165 تُن بوده است.

وی در پایان مطرح کرد: این تلاش ها توسط مسوولین جهاد کشاورزی استان، شهرستان، استانداری و فرمانداری همچنان به صورت شبانه روزی ادامه دارد.