در دومین روز از دهه مبارک فجر مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوسف گفت
بیش از 9 میلیارد تومان سیستم آبیاری نوین در شهرستان خوسف اجرا شد
رضوی گفت: از ابتدای امسال 730 هکتار سیستم آبیاری نوین با هزینه کرد 9 میلیارد و 797 میلیون تومان در سطح شهرستان خوسف اجرا شده است.«سید حسن رضوی» امروز (14بهمن) در مراسم بهره برداری از سیستم کم فشار چاه یعقوبی به روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اظهار کرد: در ایام الله فجر امسال ما 31 پروژه در بخش کشاورزی، منابع طبیعی و عشایری خوسف به بهره برداری می رسد که از این تعداد 21 پروژه ویژه جهاد کشاورزی خوسف است.
مدیر جهاد کشاورزی خوسف با بیان اینکه برای پروژه های قابل افتتاح خوسف بخش کشاورزی در دهه فجر بیش از 9 میلیارد تومان هزینه شده است، افزود: اجرای سیستم های آبیاری کم فشار و تحت فشار در راستای صرفه جویی در مصرف آب جزو سیاست های وزارت جهاد کشاورزی است که شهرستان خوسف در این زمینه نسبت به استان، پیشرو بوده است.
رضوی تصریح کرد: اجرای روش های نوین آبیاری از محل منابع ملی در دست اجرا است و تاکنون 730‪ هکتار از اراضی شهرستان خوسف مجهز به سیستم های آبیاری نوین شده است.
وی با اشاره به پروژه سیستم کم فشار چاه یعقوبی گفت: در این پروژه 35.9 هکتار سیستم آبیاری کم فشار اجرا شده که از محل آن 120 بهره بردار بهرمند میشوند.
مدیر جهاد کشاورزی خوسف اعتبار هزینه شده در پروژه سیستم کم فشار چاه یعقوبی را 2615 میلیون ریال عنوان کرد و گفت: در این پروژه1700 متر لوله گذاری انجام شده است.
رضوی با بیان اینکه از ابتدای امسال 730 هکتار سیستم آبیاری نوین با هزینه کرد 9 میلیارد و 797 میلیون تومان در سطح شهرستان خوسف اجرا شده است، گفت: 15 مورد سیستم آبیاری نوین در شهرستان خوسف اجرا شده است.
وی ادامه داد: بیش از 337 هکتار سیستم آبیاری تحت فشار و بیش از 392 هکتار سیستم آبیاری کم فشار در شهرستان خوسف با اعتباری بالغ بر 9 میلیارد و 797 میلیون تومان اجرا شده است.