به گزارش روابط عمومی مدیریت  جهاد کشاورزی شهرستان خوسف ، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوسف از احداث مجتمع جدید گلخانه ای در ماژان خبر داد و گفت: برای 30 هکتار گلخانه جدید شهرستان هم خواستار مجوز حفر چاه از سوی آب منطقه ای هستیم.

«سید حسن رضوی»  با بیان اینکه شهرستان خوسف در بحث گلخانه پیشرو و فعال ترین مجتمع گلخانه ای استان  را دارد، گفت: دبی آب مجتمع گلخانه ای خوسف از دو لیتر بر ثانیه به 10 لیتر افزایش یافته است.
 رضوی با بیان اینکه در راستای استفاده بهینه از منابع آب زیرزمینی و بهره وری بیشتر از آب، توسعه روش های نوین آبیاری در شهرستان خوسف در دستور کار است، تصریح کرد: در سال جاری 730 هکتار از اراضی شهرستان با اعتباری بیش از  11 میلیارد تومان مجهز به سیتم های آبیاری نوین می شود.

 وی در ادامه خواستار تعیین تکلیف 20 سازه بلاتکلیف شهرستان خوسف از سوی آب منطقه ای شد و افزود: نیاز است آب منطقه ای برای جلوگیری از هرگونه مشکل احتمالی این سازه ها را تعیین تکلیف کند.

مدیر جهاد کشاورزی خوسف بیان کرد: این سازه ها طی 20 سال گذشته توسط جهاد کشاورزی و منابع طبیعی که جزو شرح وظایفشان بوده ساخته شده اما الان این شرح وظایف از جهاد کشاورزی و منابع طبیعی برداشته شده و آب منطقه ای طبق قانون باید به این سازه ها رسیدگی کند.

 رضوی بیان کرد: آب منطقه ای باید برای جلوگیری از تخریب و بازسازی؛ این سازه ها را تحویل بگیرد چراکه جهاد کشاورزی و منابع طبیعی به لحاظ قانونی نمی توانند اقدامی برای این سدها انجام دهند.

 مدیر جهاد کشاورزی خوسف با بیان اینکه برای احداث دیوارهای ساحلی تا سال 1384 جهاد کشاورزی اعتباری را به همین منظور دریافت می کرد، ادامه داد: دیوارهای ساحلی برای حفاظت از اراضی کشاورزی اجرا می شد، که از حوزه کاری جهاد کشاورزی خارج شده است.

 رضوی با اشاره به برند استان و شهرستان خوسف «گل نرگس»، اضافه کرد: از اواخر شهریورماه نرگس کاران نیازمند آب برای آبیاری نرگسزارهای خود هستند، اما با نصب کنتورهای هوشمند و خاموش کردن چاه های کشاورزی در فصل زمستان برای مدیریت آب، معیشت نرگس کاران به خطر می افتد که در این خصوص هم نیازمندیم تا 50 هزار متر مکعب آب ویژه نرگس کاران اختصاص یابد.