به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خوسف مدیر جهاد کشاورزی خوسف:
درآمد میلیاردی کشاورزان خوسف از محل کشت گیاهان دارویی
رضوی گفت: کشت گیاه دارویی بابونه و گل محمدی در منطقه خوسف عملکرد خوب و رضایت بخشی را برای کشاورزان داشته  و امسال مبلغ یک میلیارد تومان از محل برداشت گل محمدی عاید کشاورزان این بخش می شود.

«سید حسن رضوی»، اظهار کرد: در شهرستان خوسف حدود 28 هکتار از اراضی بخش کشاورزی زیر کشت محصول گل محمدی است که سالیانه از هر هکتار حدود یک و نیم تن گل برداشت می شود.
رضوی با بیان اینکه 80 نفر به صورت مستقیم در بحث کشت و کار گل محمدی در خوسف فعالیت دارند، افزود: مبلغ یک میلیارد تومان از محل برداشت گل محمدی عاید کشاورزان مشغول کشت این گل هستند می شود.
وی با اشاره به کشت گیاه دارویی بابونه در شهرستان خوسف، بیان کرد: گیاه دارویی بابونه یکی از گیاهانی است که طی دو سال اخیر در شهرستان خوسف به صورت الگویی و ترویجی در سطح  دو  هزار متر مربع  کشت شده است.
مدیر جهاد کشاورزی خوسف تصریح کرد: از هر هکتار حدود دو تن گیاه باباونه برداشت می شود و در هر هکتار به طور متوسط 50  میلیون تومان درآمد برای کشاورزان خواهد داشت.
رضوی با بیان یانکه گیاه دارویی بابونه نیاز آبی کمی دارد، گفت: با توجه به اینکه منطقه خوسف  اقلیم کم آبی دارد، این گیاهان دارویی که نیاز آبی کمی دارند، درآمد بیشتری را نصیب کشاورزان خواهد کرد.
وی بیان کرد: گیاه دارویی بابونه  در دو مرحله  در فصل های زمستان و بهار کشت می شود، و در چهار یا پنچ چین در فصل های بهار و پاییز می توان از آن برداشت کرد.
مدیر جهاد کشاورزی خوسف تصریح کرد: کشت گیاه دارویی بابونه و گل محمدی در منطقه خوسف عملکرد خوب و رضایت بخشی را برای کشاورزان داشته است،  لذا کشاورزان می توانند با توجه به شرایط کم آبی منطقه این دو محصول را کشت کنند.


هدایتی کشاورز خوسف در مراسم برداشت گل محمدی در روستای کوشه علیا از توابع شهرستان خوسف هم گفت: گل های که برداشت می شود به سفارش کارشناسان جهاد کشاورزی شهرستان از نوع کشت و بافت است است که چون عطر و بوی زیادی داردد از هر کیلو گل محمدی، سه کیلو گلاب برداشت می شود
وی ادامه داد: روزانه 25 کیلو گل محمدی از اراضی زیر کشت برداشت می شودکشاورزان عزیز
با توجه به اطلاعات حاصل از تله های فرمونی نصب شده در باغات پسته شهرستان جهت ردیابی و تعیین زمان دقیق سمپاشی علیه پروانه چوبخوار پسته، از ۲۰تا 25فروردین مناسبترین زمان سمپاشی برای این آفت می باشد.
سموم مناسب؛
لوفوکس ۱.۵ در هزار
لاروین ۱.۵ در هزار
مچ ۱.۵ در هزارمدیر جهاد کشاورزی خوسف:482 رشته قنات در شهرستان خوسف نیازمند اعتبار هستند
رضوی از وجود 482 رشته قنات در شهرستان خوسف خبر داد  و گفت: برای مرمت و احیای اسن قنوات نیازمند اعتبارات هستیم.
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خوسف ، «سیدحسن رضوی» امروز (18 بهمن) در مراسم احیا و مرمت قنات روستای رومنجان اظها کرد:در شهرستان خوسف 482 رشته قنات  به طول 228 کیلومتر داریم، بعد از انقلاب حدود 57 کیلومتر از قنوات مرمت و باز سازی شده اما هنوز خیلی باید کار انجام شود.
مدیر جهاد کشاورزی خوسف با بیان اینکه پیش از این تنها از محل اعتبارات استانی به صورت قطره چکانی برای مرمت قنوات هزینه می شد، افزود: در حال حاضر با اختصاص اعتبارات ملی روند احیای قنوات سرعت پیدا کرده است.
رضوی تصریح کرد: متاسفانه برای پروژه های احیا و مرمت قنواتِ در دست اقدام با شکل موجه شده ایم چراکه یک میلیارد اوراق ملی و 500 میلیون تومان هم مقرر شد تخصیص یابد که محقق نشد.
 وی ب بیان اینکه  پروژه احیا و مرمت قنوات شهرستان علی رغم تخصیص نیافتن اعتبارات شروع شد،  تصریح کرد: اما هم اکنون مبلغ نقدی تخصیص پیدا نکرده و در بحث  قنوات با مشکل مواجه شده این و نیازمند اعتبارات هستیم.
در این مراسم احیا و مرمت قنات روستای رومنجان با اعتبار 120 میلیون تومان به بره برداری رسید
گفتنی است در هفتمین روز از دهه مبارک فجر هفت طرح با اعتباری بالغ بر 694 میلیون تومان در شهرستان خوسف به بهره برداری رسید.به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان خوسف ، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوسف در جلسه مشورتی خشکسالی در شهرستان خوسف، اظهار کرد: با توجه به شرایط خشکسالی در شهرستان خوسف همه مشکلات به صورت تصاعدی در شهرستان حادث خواهد شد.

«سید حسن رضوی»  گفت: در بحث صرفه جویی آب در بحث مرمت و لایه روبی قنوات شهرستان خوسف نیازمند ۱۰ میلیارد تومان اعتبار هستیم.

 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوسف با اشاره به خرید دام مازاد مولد در شهرستان خوسف در شرایط خشکسالی، گفت: 25 تا 30 هزار رأس دام با توجه به کمبود علوفه ای که هست باید فروخته شود که نیاز به 50 میلیارد تومان اعتبار است.

رضوی برای جلوگیری از خرید دام دامداران پیشنهاد کرد که می توان علوفه دام مولد به صورت تضمینی و به صورت پرداخت تسهیلات تامین شود و در مقابل دامداران به شرکت پشتیبانی دام تعهد دهند تا دام و یا پول دام خود را به شرکت تحویل دهند، که در این خصوص شرکت پشتیبانی دام باید هرچه سریع تر برنامه ریزی کند.

وی ادامه داد: برای تأمین نهاده های دامی یارانه ای در اسفندماه 650 تا 700 تُن سهمیه کنسانتره داشته ایم که با پیگیری های صورت گرفته، این سهمیه در فروردین ماه به هزار و 112 تُن افزایش یافته اما شهرستان برای رفع مشکل  دامداران تا سقف 2 هزار تن نیازمند کنسانتره هستیم.

 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوسف با بیان اینکه 150 تا 200 تُن سهمیه جو داشته ایم، افزود: برای حل مشکلات دامداران باید 500 تا 600 تُن جو تحویل شود، چراکه دامدارانی که دام سبک دارند استقبال بیشتری از محصول جو دارند.

 رضوی تصریح کرد: برای آبرسانی سیار به محله های دامداری و عشایری نیازمند 2.5 میلیارد تومان اعتبار هستیم، همچنین آبرسانی به باغات و مزارع زعفران رقم نجومی می شود اما حداقل برای گذر از بحران خشکسالی تا مهرماه امسال، 6 میلیارد تومان اعتبار برای 10 سرویس آب نیاز است.

وی ادامه داد: 100 هکتار مزارع زعفران و حدود هزار هکتار از باغات شهرستان خوسف برای نجات از خشکی شدید نیازمند آبرسانی هستند.

 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوسف با توجه به اجباری شدن بیمه دام برای دریافت نهاده دامی گفت: بیش از 81 هزار رأس دام در شهرستان خوسف بیمه شده اما پیش بینی شده که بیش از 60 هزار راس دام هنوز بیمه نشده اند، پیشنهاد می شود در پرداخت 50 درصد سهم بیمه ای که دامدار باید پرداخت کند کمک شود تا مابقی هم ترغیب به بیمه شوند.

رضوی تصریح کرد: در بحث صرفه جویی آب؛ قنوات شهرستان با اعتبار 10 میلیارد تومان نیاز به لایه روبی و مرمت دارند.

 وی با بیان اینکه با توجه به فقر شدید مراتع شهرستان خوسف هجوم ملخ ها به شهرستان پیش بینی می شود، عنوان کرد: از سال گذشته حضور ملخ ها با حضور میدانی بسیجیان رصد می شود تا به محض زیاد شدن ملخ ها، قبل از وقوع بحران ادقامات مقابله ای شروع شود.

 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوسف بیان کرد: برای تأمین سم مورد نیاز برای مبارزه با آفات ملخ، سن گندم و دستگاه های سم پاش؛ 500 میلیون نیاز خواهد بودبرگزاری مراسم ولادت حضرت فاطمه(ص)و روز زن؛
در این مراسم مدیر محترم شهرستان سید حسن رضوی گفت:
بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی سیدنا و نبینا محمد و آله طاهرین و صحبه المنتجبین
السلام علیک یا فاطمه الزهرا یا بنت رسول الله یا سیده نساء العالمین من الاولین و الاخرین
روز فرخنده میلاد دخت نبی گرامی اسلام، آن دردانه فاطمه اطهر علیها السلام، همسر ولی و مادر دو امام و همه امامان(ع) و مادر شیرزن کربلا زینب کبری(س) را به همه زنان جهان، مسلمانان و به ویژه ایرانیان وشما حضار محترم تبریک و تهنیت می‌گویم
فاطمه(س) نه تنها الگو برای زنان بلکه الگویی برای همه انسان‌هاست
آیا با وجود شخصیتی در میان زنان جهان، همچون فاطمه(س) باز هم نیاز است که از مقام و استعداد و شایستگی و عروج زن سخن گفت؟
فاطمه‌ای که نه تنها الگو برای زنان که الگویی برای همه انسان‌هاست. فاطمه یعنی شهامت، شجاعت، حق‌باوری، حق‌مداری، دفاع از حق، بانویی که محبت و عشق و صفا را به خانه مولایمان برد و آن را الگویی برای همه همسران جهان قرار داد. چه انتخاب زیبایی که روز ولادت فاطمه اطهر و همچنین فرزند صالحش امام راحل(ره) به عنوان روز زن و روز مادر انتخاب شده است.
این بدان معنا نیست که احترام و تکریم زنان و سخن گفتن از حقوق بانوان به این روز اختصاص یابد.اما روز زن و نام فاطمه همان علامتی است که راه را گم نکنیم و بدانیم مسیر راه تعالی بانوان و همه انسان‌ها در چه مسیری قرار دارد.
طبق معیارهای اصیل اسلامی، نه مرد را جنس اول می‌دانیم و نه زن را جنس دوم
ما طبق معیارهای اصیل اسلامی، نه مرد را جنس اول می‌دانیم و نه زن را جنس دوم. زن و مرد را در برابر یکدیگر نمی‌بینیم، زنان در کنار مردان و هر دوی آنها عین هم و مانند هم دارای مقام و کرامت انسانی هستند. نه زن برتر است و نه مرد بالاتر. نه این فرودست و نه آن فرادست است. نه این دون است و نه آن عالی است. هر دو من نفس واحده هستند.
در تاریخ ایران‌ما، از قرن‌ها پیش زنان برای احقاق حقوق خود به پا خاستند، سخن گفتند، حرف زدند و عمل کردند و مسیر تعالی را پیمودند. از مشروطه تا قبل از مشروطه‌اش. آن زمان که نهضت تنباکو بود، آن کسی که توانست قلیان را از کنار شاه بردارد و به زمین بکوبد، یک بانوی شجاع بود که این قهرمانی را از خود بروز و ظهور داد و وقتی شاه به او اعتراض کرد، گفت این فتوای مرجع تقلید میرزای شیرازی بزرگ است و شاه را به سکوت واداشت.
زنان و بانوان همان هستند که در نهضت اسلامی و در انقلاب اسلامی نقش‌شان از مردان کمتر نبود. در روز 15 خرداد سال 42 -سخن از 50 الی 51 سال پیش است- صبحگاهان وقتی مردم قم در صحن اجتماع کردند برای اعتراض به دستگیری امام، این زنان قم بودند که چادر به کمر بسته و عکس امام در دست و حتی شمشیر به دست داشتند و وارد صحنه قم شدند و با فریاد یا مرگ یا خمینی، قم را به حرکت در آوردند.
این آغاز نهضت اسلامی ماست که زنان در صف مقدم بودند. از 17 شهریورش و به خاک و خون غلتیده شدن زنان و مردانش و تا 21 و 22 بهمنش، همه جا زنان دوشادوش مردان پرچم انقلاب و نهضت اسلامی را بر دوش داشتند.
در شهرستان انجام شد در این مراسم از بانوان شاغل در مدیریت جهادکشاورزی شهرستان تجلیل به عمل آمد.زیر مجموعه ها

 

در اولین روز  از هفته جهاد کشاورزی مدیر محترم جهاد کشاورزی شهرستان به همراه پرسنل آن مجموعه با امام جمعه شهرستان دیدار داشتند.

در این دیدارآقای مهندس رضوی ضمن  گرامیداشت سالروز تشکیل جهاد سازندگی به فرمان امام خمینی(ره)در 27خرداد58 یادی کردند از سنگر سازان بی سنگر جهاد سازندگی در جنگ تحمیلی و سازندگی های بعد از آن.

 

 

 

 

بازدید امروز51
بازدید دیروز76
بازدید هفته51
بازدید کل74356