مانور سراسری جهادی مقابله با آفت کش های تقلبی و غیر مجاز در سطح شهرستان خوسف📸همایش تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس در شهرستان خوسف به منظور توانمندسازی و ارتقاء سطح مهارت و مشارکت زنان روستایی در برنامه های هدفمند و پروژه های اشتغالزایی حوزه کشاورزی، گردهمایی ارکان صندوق های اعتبارات خرد زنان روستایی شهرستان خوسف در روز سه شنبه مورخ 04/02/1400 ساعت 9 صبح در محل سالن اجتماعات مدیریت جهادکشاورزی شهرستان برگزار گردید.

در این جلسه، جناب آقای مهندس رضوی؛ مدیر محترم جهادکشاورزی شهرستان ضمن اشاره به توانمندی های زنان روستایی و نقش فعال و تاثیرگذار آنان در روستاها، بر تاثیرآموزش در حوزه زنان روستایی نیز تاکید نمودند و بیان داشتند آموزش زنان روستایی می تواند زمینه مناسبی برای انتقال سریعتر و آگاهانه تر مطالب و تجربیات باشد.

لذا تشکیل صندوق های اعتبارات خرد می تواند به فعالیت های مشارکتی و برنامه گروهی در روستاها کمک کند و بستر خوبی برای ارتقاء سطح مهارت افراد در زمینه های گوناگون باشد.

در ادامه جلسه خانم سلطانی؛ مسئول ترویج شهرستان ضمن ارائه گزارشی از اهم فعالیت های آموزشی و ترویجی انجام شده  در حوزه زنان روستایی، به تعامل، نقش مشارکت و ارتباط خوب و سازنده در صندوق های اعتبارات خرد اشاره نمود.

ادامه گردهمایی توسط مسئول ترویج شهرستان به صورت کارگاهی و با استفاده از تکنیک های تسهیلگری و مشارکت اعضای هیئت مدیره صندوق های اعتبارات خرد برگزار شد.یکی از ثمرات بزرگ دفاع مقدس، فرهنگ سازی است. در دفاع مقدس جوانان و رزمندگان اسلام با از خودگذشتی ها و ایثارگری های خود، آیین و مرامی را بنیان نهادند که ایثار و شهادت به عنوان فرهنگی ارزشی و ارزشی فرهنگی همه جریان ها و مسائل دیگر را تحت الشعاع قرار داده.دفاع مقدس زمینه ساز فرهنگ مقدسّی شد که طریق اتّصال به ملکوت را هموار کرد.

روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خوسفطی مراسمی؛
قنات روستای فریز با هزینه کرد 580 میلیون تومان به بهره برداری رسید
طی مراسمی با حضور مسئولان کشوری و استانی قنات روستای فریز شهرستان خوسف با هزینه کرد 580 میلیون تومان به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی شهرستان  از خوسف، «سید حسن رضوی» امروز (1 خرداد) در مراسم افتتاح پروژه بازسازی قنات روستای فریز که با حضور مدیر کل دفتر امور آب کشاورزی، مشاور وزیر و مشاور معاونت و رئیس گروه طرح و برنامه معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی و مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد، اظهار کرد:  در شهرستان خوسف 482 رشته قنات و 266  حلقه چاه عمیق و  نیمه عمیق وجود دارد.
 مدیر جهاد کشاورزی خوسف مجموع آب استحصالی این تعداد قنات و چاه کشاورزی را 90 میلیون متر مکعب در سال  عنوان کرد و گفت:از این مقدار 30 درصد را قنات یعنی 28 میلیون متر مکعب تشکیل می دهد.
رضوی تصریح کرد:  آب با کیفیت منطقه خوسف را همین آب قنات تشکیل می دهد یعنی هر لیتر آب قنات، معادل هشت لیتر آب چاه های کشاورزی  ارزش اقتصادی دارد لذا باید به این مهم توجه ویژه ای شود.
وی ادامه داد: قنوات شهرستان خوسف در مناطق کوهستانی و خوش آب و هوا است که اگر احیا شوند مهاجرت معکوس را شاهد خواهیم بود، که این پدیده طی این دو سال با همکاری وزارت جهاد کشاورزی اتفاق افتاده است.
مدیر جهاد کشاورزی خوسف با اشاره به بازسازی و مرمت قنات روستای فریز گفت: طول قنات هزار متر است که 580 متر آن در دو فاز از اعتبارات سال 98 و 99 بازرسازی و مرمت شده است.
رضوی تصریح کرد: با خشکسالی حاکم بر منطقه خوسف، اگر قنات روستای فریز احیا نمی شد، مردم آب خوردن هم  نداشتند، لذا  این قنات با مشارکت مردم روستای برای نجات روستا و خسارت های احتمالی احیاء شد.
وی بیان کرد: برای مرمت قنات روستای فریز 426 میلیون تومان اعتبار دولتی هزینه شده و 74 میلیون تومان هم مشارکت مردمی بوده که در مجموع 580 میلیون تومان برای آن هزینه شده است، مرمت این قنوات با کمک پیمانکار بومی و مردم روستا  در راستای کاهش هزینه ها انجام شد.
مدیر جهاد کشاورزی خوسف در پایان گفت: درخواست مردم روستای فریز مرمت و تکمیل هزار متر طول قنات است که درخواست داریم مسوولان استانی و کشوری در این خصوص همکاری کنند.زیر مجموعه ها

 

در اولین روز  از هفته جهاد کشاورزی مدیر محترم جهاد کشاورزی شهرستان به همراه پرسنل آن مجموعه با امام جمعه شهرستان دیدار داشتند.

در این دیدارآقای مهندس رضوی ضمن  گرامیداشت سالروز تشکیل جهاد سازندگی به فرمان امام خمینی(ره)در 27خرداد58 یادی کردند از سنگر سازان بی سنگر جهاد سازندگی در جنگ تحمیلی و سازندگی های بعد از آن.

 

 

 

 

بازدید امروز9
بازدید دیروز41
بازدید هفته50
بازدید کل82654